اردوی یازدهم : بخش مرکزی وحاشیه شهر مسجدسلیمان و منطقه آرپناه بخش حتی شهرستان لالی استان خوزستان

به گزارش سرکار خانم مجاهده زهرا مرتضائی دبیر اجرائی گروه ملی سلامت ایقان روستاهای هدف اردوی یازدهم در بخش مرکزی وحاشیه شهر مسجدسلیمان و منطقه آرپناه بخش حتی شهرستان لالی استان خوزستان مورخ ۲۷فروردین الی۰۳اردیبهشت۱۳۹۸ ازجمله :

تمام نقاط روستای در ابعاد جغرافیایی تحت پوشش قرار گرفت حتی برخی روستاهای که تعداد خانوار زیاد و بعضی ها کمتر  داشتند و نقاط پراکنده عشایری زیادی می توان اشاره کرد راه های طولانی و خاکی و صعب العبور و پیاده روی از دل کوه وگذر از رودخانه های خروشان و مناطق سیل زده.

فعالیت های در زمینه آداب اسلامی وسبک زندگی، آموزشی وترویجی، بهداشتی ومامایی، پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، روانشناسی در سطح عمومی و تخصصی  باحضور ۷۹ نفر از اعضاء حرفه ای و پزشکان مجرب و فعال حیطه محرومیت زدایی کشور و عرصه بین الملل ازجمله استاد دکتر فرود بهرامی متخصص روانشناسی و تیم توانمند پزشکی با حضور دکتر مهدی الموسوی از کشور عراق دکتر علی مرادی دکتر محدثه مهری ا دکتر محمدامین اسماعیلی دکتر محمدرضا باقری ، روند درمانی خوبی با آمار زیاد درمان در فعالیت جهادی داشتند.

 سرتیم دامپزشکی جناب آقای دکتر آرش رسولی رزیدنت دامپزشکی بهمراه چندتن از کارشناسان و دانشجویان دامپزشکی و علوم دام متناسب با ظرفیت دامداری و دامپروری این مناطق کارآمد بوده و در زمینه آموزش و توجیه دامداران موثر واقعه شد.

در مجموع کارشناسان و دانشجویان و همچنین تیم اجرائی در راستای خدمات دهی در زمینه بهداشت و درمان انسان و دام عملکرد مناسبی انجام گرفت.

در این بازه زمانی پنج روزه تعداد ۶۲۴ نفر مورد معاینه و تعداد ۴۲۳ نفر تجویز دارو شدند و تعداد ۱۲۶ نفر به مراکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی ارجاع داده شدند وهمچنین ۲۵نفر در لیست اورژانسی تیم پیگیری درمان گروه ملی سلامت ایقان قرار گرفت.

تیم های آداب اسلامی و سبک زندگی نیز باحضور حجج الاسلام والمسلمین عیسی احمدی، تقی حاتمی ، ارژنگ عباسی و چندتن از طلاب خواهر حوزه های علمیه سراسر کشور بویژه سرکارخانم دکتر افسانه نجمی به فعالیت های تبلیغی پرداختند

این تیم بصورت چهره به چهره و با برگزاری نشست و حلقه های معرفتی برای اعضاءگروه ملی سلامت ایقان و عموم مردم در منازل و جمع های جوانان و دامداران و کشاورزان و همچنین برگزاری نماز جماعت فعالیت درخشانی در این اردو رقم زد،.

در اردوی یازدهم تیم های بهداشتی درحیطه های بهداشت عمومی بهداشت محیط فعالیت چشم گیری داشته و نسبت به آموزش و توصیه های فردی وجمعی گذاره های بهداشتی را انتقال دادند ازجمله توجه به بحث بهداشت دهان و دندان که مردم مناطق عشایری و روستایی بشدت مشکل داشتند و در رنج بودند.

از فعالیت های برجسته این اردو که باحضور جمع زیادی از کارشناسان ودانشجویان مامایی میتوان نام برد که برگزاری کارگاه آموزشی و معاینات فردی فعالیت جهادی در این مناطق داشتند.

تیم رسانه ای کارامد از تیمهای بود که در اردوی یازدهم پر توان و با امکانات پیشرفته و حرفه ای حاضر شد که با سرتیمی جناب اقای حمیدرضا رجبی روند رسانه ای شدن تولیدات و محتویات درحال بررسی در سه لایه حرفه ای و نماشگاهی و عمومی می باشد.

اردوی یازدهم از جمله اردوهای است که هیچ مسئول نهادی یا دولتی همکاری نداشتند ضمن هماهنگی های صورت گرفته یک ماه قبل از اعزام به این مناطق، در شهرستان مسجدسلیمان حجت الاسلام قندعلی مسئول سازمان تبلیغات میزبان بودند و محل اسکان را تامین نمودند و در شهرستان لالی جناب آقای علی نقی داوودی معلم ودهیار روستای سربی میزبان بودند.

به رسم ادب کادرحرفه ای و اجرایی بعداز اتمام فعلیت میدانی محضر حجت الاسلام والمسلمین حاج صادق امینی امام جمعه شهرستان مسجدسلیمان مشرف و به بیان انتقادات و مطالبات و گزارش عملکرد چند روزه پرداختند.

از رانندگان روستاهای هدف جهادی و اهالی محترم و جناب اقای طاهری که ساختمان مسکونی در روستای ارپناه در اختیار گروه گذاشتند نهایت تقدیر و تشکر را داریم.

از مردم فهیم و محروم روستاهای هدف جهادی گروه ملی سلامت که با صفای دل و لطافت سرشت و قلب های آکنده از مهر ومحبت و مهمان نوازی بسیار سپاسگذاریم، بلطف ایزدمنان مرحله دوم با توان بیشتر و امکانات بهتر و حمایت افزون مسئولین محترم بتوانیم گره گشایی مشکلات و خواسته های بحق انها باشیم.ان شاءالله

Check Also

ثبت نام اردوی جهادی۳۵ مجمع جهانی ایقان و مرحله دوم

اردوی جهادی اردوی جهادی۳۵ مجمع جهانی ایقان و مرحله دوم سه شهرستان هم مرز دو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *