اردوی ششم: بخش دیشموک شهرستان دهدشت استان کهگیلویه وبویراحمد

به گزارش برادرمجاهد جناب آقای مسعود منصوری دبیر هماهنگی گروه ملی سلامت ایقان روستاهای هدف اردوی ششم دربخش دیشموک شهرستان دهدشت استان کهگیلویه وبویراحمد مورخ ۰۵الی۱۰شهریور۱۳۹۷ ازجمله :

دلی ، حاشیه دیسموک، بناری، ده احمد، پاگرد، لیراب، تنگ تیف باغکلک، دشتک، شرونگ وبرخی نقاط عشایری پراکنده در دامنه کوه و روستاهای که تعداد خانوار کمتری داشتند و راه های خاکی یا صعب العبور می توان اشاره کرد.

dav

فعالیت های در زمینه آداب اسلامی و سبک زندگی، آموزشی و ترویجی، بهداشتی و مامایی، پزشکی، دندانپزشکی ، دامپزشکی باحضور ۷۶ نفر از اعضاء حرفه ای و پزشکان مجرب و فعال حیطه محرومیت زدایی کشور و عرصه بین الملل ازجمله خانم دکتر فاطمه فروزان بروجنی و تیم توانمند دندانپزشکی باحضور خانم دکتر سپیده سپهری و همچنین پزشک حاذق دکتر محمدامین اسماعیلی وکارشناسان ودانشجویان و همچنین تیم اجرائی در راستای خدمات دهی در زمینه بهداشت و درمان انسان و دام انجام گرفت.

در این بازه زمانی چهار روزه تعداد ۴۸۹ نفر مورد معاینه و تعداد ۲۷۱ نفر تجویز دارو شدند و تعداد ۲۷نفر به مراکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی ارجاع داده شدند وهمچنین ۹نفر در لیست اورژانسی تیم پیگیری درمان گروه ملی سلامت ایقان قرار گرفت.

تیم های آداب اسلامی و سبک زندگی نیز باحضور روحانیون و مبلغین توانمند همچون حجج الاسلام والمسلمین عبدالله جهانبازی ، عیسی احمدی، مهدی طالبی ، تقی حاتمی، ارژنگ عباسی و چندتن از طلاب خواهر حوزه های علمیه سراسر کشور به فعالیت های تبلیغی پرداختند

این تیم بصورت چهره به چهره و با برگزاری نشست و حلقه های معرفتی برای اعضاءگروه ملی سلامت ایقان و عموم مردم در منازل و جمع های جوانان و دامداران و کشاورزان و همچنین برگزاری نماز جماعت فعالیت درخشانی در این اردو رقم زد.

اردوی ششم مصادف با دهه ولایت اعیاد قربان تا غدیر بود و جشن عید ولایت در حسینه تازه احداث شده شهر دیشموک این ایام را شاد و خجسته با اجتماع اعضاء گروه ملی سلامت ایقان در حسینه برگزار گردید.

تیم های بهداشتی درحیطه های بهداشت عمومی بهداشت محیط فعالیت چشم گیری داشته و نسبت به آموزش و توصیه های فردی و جمعی گذاره های بهداشتی را انتقال دادند از جمله توجه به بحث بهداشت دهان و دندان که مردم مناطق عشایری و روستایی بشدت مشکل داشتند و در رنج بودند.

از میزبانی وهمکاری حجت الاسلام والمسلمین راوندی امام جمعه محترم بخش دیشموک جناب اقای حسن امیریان بخشدار محترم دیشموک و همچنین مبلغین و مدیران بخش دیشموک بابت همراهی و هماهنگی های صورت گرفته نهایت تقدیر و تشکر را داریم.

از مردم فهیم و محروم روستاهای هدف جهادی گروه ملی سلامت که با صفای دل و لطافت سرشت و قلب های آکنده از مهر ومحبت و مهمان نوازی بسیار سپاسگذاریم، بلطف ایزدمنان مرحله دوم با توان بیشتر و امکانات بهتر و حمایت افزون مسئولین محترم بتوانیم گره گشایی مشکلات و خواسته های بحق انها باشیم.ان شاءالله

Check Also

ثبت نام اردوی جهادی۳۵ مجمع جهانی ایقان و مرحله دوم

اردوی جهادی اردوی جهادی۳۵ مجمع جهانی ایقان و مرحله دوم سه شهرستان هم مرز دو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *