اردوی پنجم : بخش مرکزی و کاکاوند شهرستان دلفان(نورآباد) استان لرستان

به گزارش برادر مجاهد جناب آقای مهندس مهرشاد علیزاده دبیر اجرائی گروه ملی سلامت ایقان روستاهای هدف اردوی پنجم در بخش مرکزی و کاکاوند شهرستان دلفان(نورآباد) استان لرستان مورخ ۱۴الی۲۰تیر۱۳۹۷ ازجمله :

اسلام آباد سفلی، گرین، خاکی، گویژه، زرده سوارف جوادآباد، بابابزرگ، چمن باوله، داربید سفلی، داربید علیا، هفت چشمه، سنجران، یاررامیری، چاه سیدعلی، سفیئخانی، دره پهلوانی، دانه میی، سردشت، پشت دار، کررگه، پشت گله، گلدره، کاوه سفلی، باخکره، چشمه خانی، داغ موسی، طارم وبرخی نقاط عشایری پراکنده در دامنه کوه و روستاهای که تعداد خانوار کمتری داشتند و راه های خاکی یا آسفالت در معرض رانش و خرابی و نسبتا صعب العبور می توان اشاره کرد.

فعالیت های در زمینه آداب اسلامی و سبک زندگی، آموزشی و ترویجی، بهداشتی و مامایی، پزشکی باحضور ۷۹ نفر از اعضاء حرفه ای و پزشکان مجرب و فعال حیطه محرومیت زدایی کشور ازجمله تیم توانمند دامپزشکی باحضور استادتمام دانشگاه شهرکرد دکتر محمدرضا اصلانی و دکتر آرش رسولی وکارشناسان ودانشجویان و همچنین تیم اجرائی در راستای خدمات دهی در زمینه بهداشت و درمان انسان و دام انجام گرفت.

در این بازه زمانی چهار روزه تعداد ۵۱۸ نفر مورد معاینه و تعداد ۲۰۱ نفر تجویز دارو شدند و تعداد ۱۸نفر به مراکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی ارجاع داده شدند وهمچنین ۹نفر در لیست اورژانسی تیم پیگیری درمان گروه ملی سلامت ایقان قرار گرفت.

تیم های اداب اسلامی و سبک زندگی نیز باحضور روحانیون و مبلغین به فعالیت های تبلیغی پرداختند

این تیم بصورت چهره به چهره و با برگزاری نشست و حلقه های معرفتی برای اعضاءگروه ملی سلامت ایقان و عموم مردم در منازل و جمع های جوانان و دامداران و کشاورزان و همچنین برگزاری نماز جماعت فعالیت درخشانی در این اردو رقم زد.

تیم های بهداشتی درحیطه های بهداشت عمومی بهداشت محیط فعالیت چشم گیری داشته و نسبت به آموزش و توصیه های فردی و جمعی گذاره های بهداشتی را انتقال دادند از جمله توجه به بحث بهداشت دهان و دندان که مردم مناطق عشایری و روستایی بشدت مشکل داشتند و در رنج بودند.

از میزبانی وهمکاری حجت الاسلام والمسلمین روح الله شهبازی فعال فرهنگی و اجتماعی استان لرستان و همچنین مبلغین و مدیران شهرستان دلفان بابت همراهی و هماهنگی های صورت گرفته نهایت تقدیر و تشکر را داریم.

از مردم فهیم و محروم روستاهای هدف جهادی گروه ملی سلامت که با صفای دل و لطافت سرشت و قلب های آکنده از مهر ومحبت و مهمان نوازی بسیار سپاسگذاریم، بلطف ایزدمنان مرحله دوم با توان بیشتر و امکانات بهتر و حمایت افزون مسئولین محترم بتوانیم گره گشایی مشکلات و خواسته های بحق انها باشیم.ان شاءالله

Check Also

ثبت نام اردوی جهادی۳۵ مجمع جهانی ایقان و مرحله دوم

اردوی جهادی اردوی جهادی۳۵ مجمع جهانی ایقان و مرحله دوم سه شهرستان هم مرز دو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *