برگزاری ۶ برنامه جهادی در مناطق محروم از ابتدای سال تاکنون/ویزیت بیش از ۳هزار بیمار در مناطق محروم

دبیر اجرایی مجمع جهادی ایقان با اشاره به برگزاری ۶برنامه جهادی از ابتدای سال تاکنون گفت: معرفی ۳۸بیمار خاص به بیمارستان ها، ویزیت بیش از سه هزار بیمار، ویزیت و معاینه بیش از ۶هزار مورد دام و حیوانات خانگی، برگزاری۴۰کارگاه مامایی و ۷۰کارگاه عمومی از جمله فعالیت های گروه جهادی ایقان در سال جاری است.

به گزارش فرهنگ نگار؛ حجت الاسلام والمسلمین عبدالله جهانبازی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اقدامات این گروه جهادی،اظهار داشت:  مجمع جهادی ایقان متشکل از نخبگان جهادی حوزه و دانشگاه از ده کشور و ۲۸ استان در عرصه پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، روانشناسی، مامایی، بهداشتی، آموزشی وتبلیغی در ۶۰ شهرستان تابعه ۱۴استان محروم کشور در حیطه آموزش، سلامت، محرومیت زدایی بدون هیچگونه حمایت سازمانی و ارگانی صرفاً با توان اعضاء مجاهد فعالیت داشته است.
وی با اشاره به فعالیت های این گروه جهادی از ابتدای سال تاکنون، گفت: از ابتدای سال تا کنون ۶ برنامه جهادی در مناطق محروم استان های گلستان، خوزستان، اصفهان، قم، چهارمحال بختیاری،  کرمان و سیستان وبلوچستان برگزار کرده ایم.
دبیر اجرایی مجمع جهادی ایقان افزود: در هر اردوی جهادی به صورت میانگین ۳۰عضو در رشته های پزشکی،  دندانپزشکی،  دامپزشکی،  روانشناسی،  مامایی،  بهداشتی هم آقا و هم خانم مشارکت دارند.
این جهادگر با اشاره به شرایط اقتصادی، گفت: با توجه به اینکه تمام هزینه های اردوهای جهادی توسط خود جهادگران تامین می شود و از هیچ نهاد و ارگانی  تاکنون هیچ حمایتی نشده ایم امکان مشارکت بیشتر افراد در اردوهای جهادی نیست و از این بابت شرمنده سایرعلاقمندان می شویم.
وی خاطرنشان شد: از ابتدای سال تاکنون ۱۹مورد بیمار اعتیاد مواد مخدر به کمپ های ترک اعتیاد معرفی و هزینه دوره درمان و همچنین بسته معیشتی خانواده وی در طول درمان تامین و پرداخت شده است.
حجت الاسلام جهانبازی ابراز داشت: ۳۸مورد بیمار خاص و حاد و بدحال به بیمارستان های تخصصی مراکز استان و مجهز برون استانی جهت تکمیل درمان معرفی شده اند که خداروشکر اطباء خیراندیش بصورت رایگان درمان را پذیرفته و بیمارستان های مقصد هم  بصورت رایگان بیمار را پذیرش نموده اند و فقط هزینه رفت آمد و تغذیه و البسه و برخی نسخه های دارویی را پرداخت کرده ایم.
وی بیان کرد: از ابتدای سال بیش از سه هزار بیمار درمناطق محروم فوق الذکر در عرصه پزشکی (عمومی و تخصصی) ویزیت، معاینه، تجویز دارو ، آموزش و درمان سرپایی شده اند.
این جهادگر گروه جهادی ایقان تصریح کرد: بیش از ۶۸۰۰ راس دام بزرگ و سبک (شتر، گاو ، گوساله، اسب، گوسفند و طیور) و سایر حیوانات خانگی از جمله پرنده های زینتی و سگ و گربه مورد معاینه ، تجویز دارو ، تزریق دارو و درمان قرار گرفته اند.
وی در ادامه با اشاره به عرصه آموزش و ترویج و مهارت افزایی این گروه جهادی ،گفت:  در رشته مامایی بیش از ۴۰ کارگاه و ۴۵۰۰ مورد آموزش و درمان انجام شده است همچنین در رشته های روانشناسی و مشاوره ۷۰ کارگاه عمومی، تخصصی،  خانوادگی برگزار و نسبت به آگاهی آسیب های اجتماعی در مراکز ترک اعتیاد نیز ۸ جلسه برگزار گردیده است.
حجت الاسلام جهانبازی اضافه کرد: همچنین جلسات انفرادی مشاوره بیش از ۴۷۰ مورد ویزیت و مشاوره در زمینه اختلال اضطراب تحصیل خانواده انجام شدو برای ۳۵۰نفر خدمات دندان پزشکی انجام شده است از طرفی هم ۸۵ کارگاه بهداشت محیط و عمومی و فردی به همت کارشناسان و دانشجویان فعال عرصه بهداشت برگزار شد .
وی ادامه داد: در سال جاری ۶مرحله اردو انجام گرفته است که طی امسال  ۲۰۰ بسته لوازم التحریر جمع آوری و به دانش آموزان مستعد و زرنگ و نیازمند هدیه داده شد، ۷۵۰ بسته معیشتی تقدیم خانوارهای بی بضاعت و نیازمند در مناسبت های مختلف شده است.
دبیر اجرایی مجمع جهادی ایقان عنوان کرد:  ۴ مورد ازدواج از بین اعضاءمجاهد انجام شد که این حرکت حسنه طی ۵ سال گذشته تاکنون به ۲۵ مورد ازدواج اعضاءمجاهد رسیده و نوه سوم گروه جهادی ایقان نیز سال جاری متولد شد.
وی گفت: برگزاری مراسمات و جلسات عمومی مذهبی و معرفتی و ملی و همچنین راه اندازی کارگاه های آگاهی و پرسش و پاسخ و شبهه زدایی در مناطق محروم انجام شد و بعضاً به همت طلاب وفضلاء حوزه علمیه که لطف داشتند و جمع جهادی را همراهی کردند عامل صلح و سازش در منازعات و دعاوی خانوادگی و طایفه ای بودند.
حجت الاسلام جهانبازی اضافه کرد: افزایش مستمری به معلولین نیازمند در مناطق محروم از ۱۲۰ نفر به ۱۴۰ نفر در سال جاری انجام شد که توسط خیر بزرگوار ماهیانه مبلغ ۱۵۰.۰۰۰ تومان بصورت هر ماه بحساب شخص معلول واریز می شود.
وی تاکید کرد:  ان شاءالله تا پایان سال دو مرحله اعزام مدنظر هست که امیدواریم توفیق انجام خدمت نصیبمان شود و در حدتوان خدمتی به جامعه نجیب و مظلوم ایران عزیز داشته باشیم.

Check Also

نگاه مهربان و همت کریمانه شما

از اسفند۱۳۹۶ تاکنون ۱۴۷۰بسته آموزشی ونیازمندی های دانش آموزی توسط اعضاءمجاهد مجمع جهانی ایقان و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *