اردوی هفدهم و مرحله سوم در مناطق روستای و عشایری دهستان قمرود بخش مرکزی قم استان قم

به گزارش برادر مجاهد جناب آقای مجتبی جعفری دبیرهماهنگی مجمع جهانی ایقان فعالیت جهادی اردوی هفدهم و مرحله سوم در مناطق روستای و عشایری دهستان قمرود بخش مرکزی قم استان قم مورخ ۱۵الی۲۰مهر۱۳۹۸ برگزار شد.

تمام نقاط روستای وعشایری در ابعاد جغرافیایی که ۱۳ روستا بودند تحت پوشش قرار گرفتند برخی روستاهای که تعداد خانوار زیاد و بعضی ها کمتر  داشتند و نقاط پراکنده عشایری زیادی می توان اشاره کرد راه های طولانی و خاکی و صعب العبور و پیاده روی فعالیت انجام شد.

اردوی جهادی گروه جهادی
اردوی جهادی گروه جهادی

فعالیت های مجمع جهانی ایقان در زمینه آداب اسلامی وسبک زندگی، آموزشی وترویجی، بهداشتی ومامایی، پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، روانشناسی در سطح عمومی باحضور ۴۰ نفر از اعضاء حرفه ای و مجرب و فعال حیطه محرومیت زدایی کشور روند درمانی خوبی با آمار زیاد معاینه و غربالگری در فعالیت جهادی داشتند.

در این بازه زمانی پنج روزه تعداد ۴۴۸نفر مورد معاینه و تعداد ۱۹۴ نفر تجویز دارو شدند و تعداد ۲۹ نفر به مراکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی ارجاع داده شدند وهمچنین ۷نفر در لیست اورژانسی تیم پیگیری درمان مجمع جهانی ایقان قرار گرفت.

اردوی جهادی گروه جهادی
اردوی جهادی گروه جهادی

تیم های آداب اسلامی و سبک زندگی نیز باحضور چندتن از طلاب خواهر حوزه های علمیه سراسر کشور از جمله سرکار خانم الهه احمدی و سهیلا کبیری به فعالیت های تبلیغی پرداختند و اجرای برنامه های عموی و چهره به چهره داشتند و بسته های تبرکی و حمایتی و کتاب نیز توزیع شد

تیم فرهنگی و تبلیغی و آداب اسلامی و سبک زندگی بصورت چهره به چهره و با برگزاری نشست و حلقه های معرفتی برای اعضاء مجاهد مجمع جهانی ایقان و عموم مردم در منازل و جمع های جوانان و دامداران و کشاورزان و همچنین برگزاری نماز جماعت فعالیت درخشانی در این اردو رقم زد.

اردوی جهادی گروه جهادی
اردوی جهادی گروه جهادی

در اردوی هفدهم تیم های بهداشتی درحیطه های بهداشت عمومی بهداشت محیط فعالیت چشم گیری داشته و نسبت به آموزش و توصیه های فردی وجمعی گذاره های بهداشتی را انتقال دادند ازجمله توجه به بحث بهداشت دهان و دندان که مردم مناطق عشایری و روستایی بشدت مشکل داشتند و در رنج بودند.

اردوی جهادی گروه جهادی
اردوی جهادی گروه جهادی

از فعالیت های برجسته این اردو که باحضور دکتر فریبا ارین نیا و دکتر فاطمه فیروزی و جناب آقای محمد رضایی فر کارشناس پرستاری سرتیمی را بعهده داشتند میتوان نام برد که برگزاری کارگاه آموزشی و معاینات فردی فعالیت جهادی در این مناطق داشتند.

از میزبانی اردوی هفدهم اهالی محترم و مهربان روستای فرج آباد و همچنین جناب آقای سرگردپاسدار سیدعلی سیدمیرزائی مسئول حرکت جهادی سازمان بسیج سازندگی سپاه قم و سرهنگ پاسدار آیت الله قهرمان پور مسئول بسیج سازندگی ناحیه امام رضا علیه السلام قم و همچنین همکاری جناب اقای رحمانی در سپاه ناحیه امام رضا علیه السلام شهر قم کمال سپاسگزاری داریم.

برگزاری نشست و جلسات انتقادی و پیشنهادی بصورت شبانه و همچنین گزارش عملکرد روزانه در این نشست ها از جمله برنامه های بود که در اردوی هفدهم برگزار شد، زیارت حرم حضرت معصومه سلام الله علیها و مسجد مقدس جمکران از فوق برنامه های ایقانی ها بود.

اردوی جهادی گروه جهادی
اردوی جهادی گروه جهادی

لازم بذکر است روستاهای سیزده گانه دهستان قمرود فاقد روحانی و مبلغ هستند در فاصله ای کمتر از ۳۰کیلومتر با شهر قم مرکز علمی و تربیت مبلغ جهان تشیع!!! و همچنین فزونی آسیبهای اجتماعی به نسبت سایر مناطق محروم کشور و همچنین شرایط نامساعد بهداشت عمومی و بهداشت محیط در این روستاها لازمه کار مستمر و فعالیت جهادی موثر می باشد.

اردوی جهادی گروه جهادی
اردوی جهادی گروه جهادی

از همکاری مهندس زارعی کارشناس بنیادنخبگان استان قم و حضور نخبگان استان قم ازجمله جناب آقای پورعباسی و خانم دکتر مطهره سالاروند قدارنی می شود.

از مردم فهیم و محروم روستاهای هدف جهادی مجمع جهانی ایقان که با صفای دل و لطافت سرشت و قلب های آکنده از مهر ومحبت و مهمان نوازی بسیار سپاسگذاریم، بلطف ایزدمنان مرحله چهارم با توان بیشتر و امکانات بهتر و حمایت افزون مسئولین محترم بتوانیم گره گشایی مشکلات و خواسته های بحق انها باشیم.ان شاءالله

Check Also

اردوی سی و چهارم و مرحله اول در مناطق روستای و عشایری زلزله زده بخش بازفت شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال بختیاری

به گزارش برادر مجاهد حجهالاسلام والمسلمین عبدالله جهانبازی دبیراجرایی مجمع جهانی ایقان فعالیت جهادی اردوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *