گروه سلامت ایقان ۷۰۰ آسیب دیده در سیل خوزستان را درمان کرد

دبیراجرایی گروه ملی سلامت ایقان گفت: توسط گروه سلامت ایقان به ۷۰۰ نفر خدمات پزشکی و به ۷۰ نفر خدمات روانشناسی ارائه شد، همچنین ۵۵۰۰ دام معاینه و درمان شدند.

زهرا مرتضایی در گفتگو  با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، گفت: گروه ملی سلامت ایقان متشکل از ۷۳ نفر در منطقه سیل‌زده خوزستان فعالیت جهادی داشتند این‌گروه از ۲۷ فروردین وارد منطقه شدند. البته از دوشنبه ۱۹ فروردین تیم پیشتاز گروه جهادی ایقان در مناطق سیل‌زده استان خوزستان حضور یافت.

دبیر اجرایی گروه ملی سلامت ایقان خاطرنشان کرد: در شهرستان مسجدسلیمان ۱۳ روستا و همچنین در شهرستان لالی بخشی هتی و منطقه آرپناه که اکثراً مناطق عشایری بود ۱۱ روستا و بیش از ۳۰ نقطه عشایری توسط تیم‌های جهادی گروه ملی سلامت ایقان تحت پوشش درمانی قرار گرفتند.

وی افزود: این دوره یازدهمین اردوی جهادی گروه ملی سلامت ایقان جهت امدادرسانی در مناطق سیل‌زده و آسیب دیده خوزستان بود که فعالیت‌هایی در بخش‌های پزشکی، بهداشتی، مامایی، دندانپزشکی، روانپزشکی، دامپزشکی و فرهنگی و تبلیغی انجام دادیم.

مرتضایی تصریح کرد: پزشکان بسیاری در این طرح به ما یاری رساندند از جمله از شهرهای مختلفی همچون یزد, شهرکرد, شیراز و نیز از کشور عراق در تیم پزشکی ما حضور یافته بودند.

دبیر اجرایی گروه ملی سلامت ایقان بیان کرد: در دوره یازدهم اردوی جهادی گروه سلامت ایقان, به علت این‌که مناطق عشایری و پراکنده بود و جمعیت محدودی داشت و نیز جغرافیای منطقه هم مرتفع بود آمار افراد تحت پوشش درمان نسبت به ۱۰ دوره گذشته اردوی جهادی مان کمتر بود.

وی تصریح کرد: در این مدت توسط تیم روان‌شناسی که بیش از استاندارد روزانه خود به‌صورت شبانه‌روزی افراد را تحت درمان قرار می‌دادند حدود ۷۰ نفر از بیماران معاینه و درمان شدند که از موارد درمانی می‌‌توان به درمان اعتیاد و همچنین آموزش مهارت‌های زندگی اشاره کرد.

مرتضایی افزود: همچنین ۵ تیم پزشکی شامل پزشکان متخصص و نیز کارشناسان و دانشجویان در زیرمجموعه این پزشکان حدود ۷۰۰ معاینه, تجویز و درمان انجام دادند یعنی روزانه بیش از ۱۰۰ نفر در این منطقه درمان می‌شدند و داروها به‌صورت رایگان در اختیار مردم قرار می‌گرفت و هزینه تأمین داروها نیز از کمک‌های مردمی جمع‌آوری شد که بیش از هشت میلیون تومان هزینه برای خرید دارو توسط این گروه جهادی جمع‌آوری شد.

دبیر اجرایی گروه ملی سلامت ایقان گفت: توسط یکی از تیم‌های دام‌پزشکی بیش از ۴۰۰۰ دام در مدت سه روز و در ۲ شهرستان معاینه شد و تیم دیگری ۱۵۰۰ دام را معاینه کرد و مجموعاً ۵۵۰۰ دام معاینه شدند که از این تعداد ۲۵۰۰ دام تحت درمان قرار گرفتند و چند مورد جراحی دام نیز صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در تیم فرهنگی گروه سلامت ایقان ۱۰ طلبه حضور داشتند که مباحثی همچون سبک زندگی, کار تبلیغی, احکام, مشاوره, کار با کودکان و حل‌وفصل دعاوی و نزاع بین اهالی را برعهده داشتند. مشکل عمده در منطقه, اختلاف در بحث جاده بین اقوام مختلف بود و این مسئله را گروه فرهنگی ما حل کردند.

مرتضایی در پایان تصریح کرد: در این منطقه سال گذشته هم کار جهادی انجام داده بودیم و مردم ما را می‌شناختند و به همین خاطر از ما استقبال کردند و درنهایت کار جهادی ما دوشنبه دوم اردیبهشت تمام شد البته یک تیم جهادی در بین سیل‌زدگان اهواز مانده است و امدادرسانی می‌کنند این تیم متشکل از ۱۱ نفر به سرپرستی  نجمی و مهدی الموسوی فعالیت جهادی انجام می‌دهند.

Check Also

برگزاری ۶ برنامه جهادی در مناطق محروم از ابتدای سال تاکنون/ویزیت بیش از ۳هزار بیمار در مناطق محروم

دبیر اجرایی مجمع جهادی ایقان با اشاره به برگزاری ۶برنامه جهادی از ابتدای سال تاکنون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *