اردوی نهم : بخش مرکزی و مورموری شهرستان آبدانان استان ایلام

به گزارش برادرمجاهد جناب آقای مجتبی جعفری دبیر اجرائی گروه ملی سلامت ایقان روستاهای هدف اردوی نهم در بخش مرکزی و مورموری شهرستان آبدانان استان ایلام مورخ ۱۹الی۲۴بهمن۱۳۹۷ ازجمله :

تمام نقاط روستای در ابعاد جغرافیایی تحت پوشش قرار گرفت حتی برخی روستاهای که تعداد خانوار زیاد و بعضی ها کمتر  داشتند و نقاط پراکنده عشایری زیادی می توان اشاره کرد.

مسئولین شهرستان خاتم از مجموع اردوهای گذشته این بار خوش درخشیدند و همه بخط شدن برای خدمت، تاکنون این نشست با حضور ۱۴مدیر و مسئولین ارشد شهرستان در جریان اردوهای سابق بی سابقه بود.

فعالیت های در زمینه آداب اسلامی وسبک زندگی، آموزشی وترویجی، بهداشتی ومامایی، پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، روانشناسی در سطح عمومی و تخصصی  باحضور ۶۸ نفر از اعضاء حرفه ای و پزشکان مجرب و فعال حیطه محرومیت زدایی کشور و عرصه بین الملل ازجمله استاد دکتر فرود بهرامی متخصص روانشناسی و تیم توانمند دندانپزشکی باحضور دکتر امین دیده جهان ، که با همکاری مسئولین دانشکده دندانپزشکی استان و شبکه بهداشت شهرستان آبدانان در ارایه امکانات و تجهیزات اولیه درمانی و معاینه که روند درمانی خوبی را با آمار زیاد درمان فعالیت جهادی داشتند.

 سرتیم دامپزشکی جناب آقای دکتر ارش رسولی رزیدنت دامپزشکی بهمراه ۱۱نفر از کارشناسان و دانشویان دامپزشکی و علوم دام از جمله دکتر هادی بیننده و دکتر احسان فرقانی و دکتر کامران حسنی متناسب با ظرفیت دامداری و دامپروری این مناطق کارآمد بوده و در زمینه آموزش و توجیه دامداران موثر واقعه شد.

در مجموع کارشناسان و دانشجویان و همچنین تیم اجرائی در راستای خدمات دهی در زمینه بهداشت و درمان انسان و دام عملکرد مناسبی انجام گرفت.

در این بازه زمانی چهار روزه تعداد ۷۲۹ نفر مورد معاینه و تعداد ۲۸۲ نفر تجویز دارو شدند و تعداد ۷۳ نفر به مراکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی ارجاع داده شدند وهمچنین۱۹نفر در لیست اورژانسی تیم پیگیری درمان گروه ملی سلامت ایقان قرار گرفت.

تیم های آداب اسلامی و سبک زندگی نیز باحضور روحانیون و مبلغین توانمند همچون حجج الاسلام والمسلمین عبدالله جهانبازی ، مهدی پیشینبان، ایوب بهرامی ، عیسی احمدی و چندتن از طلاب خواهر حوزه های علمیه سراسر کشور به فعالیت های تبلیغی پرداختند

این تیم بصورت چهره به چهره و با برگزاری نشست و حلقه های معرفتی برای اعضاءگروه ملی سلامت ایقان و عموم مردم در منازل و جمع های جوانان و دامداران و کشاورزان و همچنین برگزاری نماز جماعت فعالیت درخشانی در این اردو رقم زد،.

در اردوی هشتم تیم های بهداشتی درحیطه های بهداشت عمومی بهداشت محیط فعالیت چشم گیری داشته و نسبت به آموزش و توصیه های فردی وجمعی گذاره های بهداشتی را انتقال دادند ازجمله توجه به بحث بهداشت دهان و دندان که مردم مناطق عشایری و روستایی بشدت مشکل داشتند و در رنج بودند.

اردوی نهم جهادگران گروه ملی سلامت ایقان مصادف با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها می باشد که بلطف خدا مجلس عزای فاطمیه را در منزل دانشمند هسته ای شهید داریوش رضایی نژاد برپا کردیم و از صحبت های انگیزشی خانواده شهید والامقام علی الخصوص بیانات پدر شهید عزیز بهره مند گشتیم.

از میزبانی وهمکاری حجت الاسلام والمسلمین حاجیلری امام جمعه شهرستان و دکتر نیکونهاد رئیس شبکه بهداشت شهرستان آبدانان و همراهی و هماهنگی های صورت گرفته توسط مهندس رفیعی معاون شبکه بهداشت شهرستان و همچنین جناب آقای پیری رئیس اداره آموزش و پرورش و آقای جاسمی رئیس کمیته امداد شهرستان آبدانان که تا اخرین لحظه درکنار اعضای گروه ملی سلامت ایقان همکاری داشتند و همچنین مدیران و کارکنان و رانندگان سایر ادارات شهرستان نهایت تقدیر و تشکر را داریم.

از مردم فهیم و محروم روستاهای هدف جهادی گروه ملی سلامت که با صفای دل و لطافت سرشت و قلب های آکنده از مهر ومحبت و مهمان نوازی بسیار سپاسگذاریم، بلطف ایزدمنان مرحله دوم با توان بیشتر و امکانات بهتر و حمایت افزون مسئولین محترم بتوانیم گره گشایی مشکلات و خواسته های بحق انها باشیم.ان شاءالله

Check Also

همکاری نرم افزاری مجمع جهانی ایقان با مدیریت اپلیکیشن مسجدی ها

همکاری نرم افزاری مجمع جهانی ایقان با مدیریت اپلیکیشن مسجدی ها با پوشش اخبار ۲۴.۰۰۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *