اردوی نهم : بخش مرکزی و مورموری شهرستان آبدانان استان ایلام

به گزارش برادرمجاهد جناب آقای مجتبی جعفری دبیر اجرائی گروه ملی سلامت ایقان روستاهای هدف اردوی نهم در بخش مرکزی و مورموری شهرستان آبدانان استان ایلام مورخ ۱۹الی۲۴بهمن۱۳۹۷ ازجمله :

تمام نقاط روستای در ابعاد جغرافیایی تحت پوشش قرار گرفت حتی برخی روستاهای که تعداد خانوار زیاد و بعضی ها کمتر  داشتند و نقاط پراکنده عشایری زیادی می توان اشاره کرد.

مسئولین شهرستان خاتم از مجموع اردوهای گذشته این بار خوش درخشیدند و همه بخط شدن برای خدمت، تاکنون این نشست با حضور ۱۴مدیر و مسئولین ارشد شهرستان در جریان اردوهای سابق بی سابقه بود.

فعالیت های در زمینه آداب اسلامی وسبک زندگی، آموزشی وترویجی، بهداشتی ومامایی، پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، روانشناسی در سطح عمومی و تخصصی  باحضور ۶۸ نفر از اعضاء حرفه ای و پزشکان مجرب و فعال حیطه محرومیت زدایی کشور و عرصه بین الملل ازجمله استاد دکتر فرود بهرامی متخصص روانشناسی و تیم توانمند دندانپزشکی باحضور دکتر امین دیده جهان ، که با همکاری مسئولین دانشکده دندانپزشکی استان و شبکه بهداشت شهرستان آبدانان در ارایه امکانات و تجهیزات اولیه درمانی و معاینه که روند درمانی خوبی را با آمار زیاد درمان فعالیت جهادی داشتند.

 سرتیم دامپزشکی جناب آقای دکتر ارش رسولی رزیدنت دامپزشکی بهمراه ۱۱نفر از کارشناسان و دانشویان دامپزشکی و علوم دام از جمله دکتر هادی بیننده و دکتر احسان فرقانی و دکتر کامران حسنی متناسب با ظرفیت دامداری و دامپروری این مناطق کارآمد بوده و در زمینه آموزش و توجیه دامداران موثر واقعه شد.

در مجموع کارشناسان و دانشجویان و همچنین تیم اجرائی در راستای خدمات دهی در زمینه بهداشت و درمان انسان و دام عملکرد مناسبی انجام گرفت.

در این بازه زمانی چهار روزه تعداد ۷۲۹ نفر مورد معاینه و تعداد ۲۸۲ نفر تجویز دارو شدند و تعداد ۷۳ نفر به مراکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی ارجاع داده شدند وهمچنین۱۹نفر در لیست اورژانسی تیم پیگیری درمان گروه ملی سلامت ایقان قرار گرفت.

تیم های آداب اسلامی و سبک زندگی نیز باحضور روحانیون و مبلغین توانمند همچون حجج الاسلام والمسلمین عبدالله جهانبازی ، مهدی پیشینبان، ایوب بهرامی ، عیسی احمدی و چندتن از طلاب خواهر حوزه های علمیه سراسر کشور به فعالیت های تبلیغی پرداختند

این تیم بصورت چهره به چهره و با برگزاری نشست و حلقه های معرفتی برای اعضاءگروه ملی سلامت ایقان و عموم مردم در منازل و جمع های جوانان و دامداران و کشاورزان و همچنین برگزاری نماز جماعت فعالیت درخشانی در این اردو رقم زد،.

در اردوی هشتم تیم های بهداشتی درحیطه های بهداشت عمومی بهداشت محیط فعالیت چشم گیری داشته و نسبت به آموزش و توصیه های فردی وجمعی گذاره های بهداشتی را انتقال دادند ازجمله توجه به بحث بهداشت دهان و دندان که مردم مناطق عشایری و روستایی بشدت مشکل داشتند و در رنج بودند.

اردوی نهم جهادگران گروه ملی سلامت ایقان مصادف با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها می باشد که بلطف خدا مجلس عزای فاطمیه را در منزل دانشمند هسته ای شهید داریوش رضایی نژاد برپا کردیم و از صحبت های انگیزشی خانواده شهید والامقام علی الخصوص بیانات پدر شهید عزیز بهره مند گشتیم.

از میزبانی وهمکاری حجت الاسلام والمسلمین حاجیلری امام جمعه شهرستان و دکتر نیکونهاد رئیس شبکه بهداشت شهرستان آبدانان و همراهی و هماهنگی های صورت گرفته توسط مهندس رفیعی معاون شبکه بهداشت شهرستان و همچنین جناب آقای پیری رئیس اداره آموزش و پرورش و آقای جاسمی رئیس کمیته امداد شهرستان آبدانان که تا اخرین لحظه درکنار اعضای گروه ملی سلامت ایقان همکاری داشتند و همچنین مدیران و کارکنان و رانندگان سایر ادارات شهرستان نهایت تقدیر و تشکر را داریم.

از مردم فهیم و محروم روستاهای هدف جهادی گروه ملی سلامت که با صفای دل و لطافت سرشت و قلب های آکنده از مهر ومحبت و مهمان نوازی بسیار سپاسگذاریم، بلطف ایزدمنان مرحله دوم با توان بیشتر و امکانات بهتر و حمایت افزون مسئولین محترم بتوانیم گره گشایی مشکلات و خواسته های بحق انها باشیم.ان شاءالله

Check Also

ثبت نام اردوی جهادی۳۵ مجمع جهانی ایقان و مرحله دوم

اردوی جهادی اردوی جهادی۳۵ مجمع جهانی ایقان و مرحله دوم سه شهرستان هم مرز دو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *