اردوی هشتم : بخش مرکزی و مروست شهرستان خاتم استان یزد

به گزارش برادرمجاهد جناب آقای مجتبی جعفری دبیر اجرائی گروه ملی سلامت ایقان روستاهای هدف اردوی هشتم در بخش مرکزی و مروست شهرستان خاتم استان یزد مورخ ۱۴الی۱۸آذر۱۳۹۷ ازجمله :

سه دهستان چاهک، بختیاری، هرات، مروست وبرخی روستاهای که تعداد خانوار زیاد و بعضی ها کمتر  داشتند می توان اشاره کرد.

فعالیت های در زمینه آداب اسلامی و سبک زندگی، آموزشی و ترویجی، بهداشتی و مامایی، پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، روانشناسی در سطح عمومی و تخصصی  باحضور ۷۱ نفر از اعضاء حرفه ای و پزشکان مجرب و فعال حیطه محرومیت زدایی کشور و عرصه بین الملل ازجمله استاد دکتر فرود بهرامی متخصص روانشناسی و خانم دکتر فاطمه فروزان بروجنی خانم دکتر نگار عبداللهی، خانم دکتر لیلا صفری پارسا و تیم توانمند دندانپزشکی باحضور خانم دکتر لیلا محسن زاده، دکتر زهرا جعفریان، دکتر سپیده سپهری و سه نفر از دانشجویان ترم بالا دندانپزشکی که با همکاری مسئولین دانشکده دندانپزشکی استان و شبکه بهداشت شهرستان خاتم در ارایه امکانات و تجهیزات اولیه درمانی و معاینه که روند درمانی خوبی را با آمار زیاد درمان فعالیت جهادی داشتند.

 سرتیم دامپزشکی جناب آقای دکتر ارش رسولی رزیدنت دامپزشکی بهمراه ۱۱نفر از کارشناسان و دانشویان دامپزشکی و علوم دام متناسب با ظرفیت دامداری و دامپروری این مناطق کارامد بوده و در زمینه اموزش و توجیه دامداران موثر واقعه شد.

در مجموع کارشناسان و دانشجویان و همچنین تیم اجرائی در راستای خدمات دهی در زمینه بهداشت و درمان انسان و دام عملکرد مناسبی انجام گرفت.

در این بازه زمانی چهار روزه تعداد ۴۰۹ نفر مورد معاینه و تعداد ۱۹۲ نفر تجویز دارو شدند و تعداد ۱۶نفر به مراکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی ارجاع داده شدند وهمچنین ۹نفر در لیست اورژانسی تیم پیگیری درمان گروه ملی سلامت ایقان قرار گرفت.

تیم های آداب اسلامی و سبک زندگی نیز باحضور روحانیون و مبلغین توانمند همچون حجج الاسلام والمسلمین عبدالله جهانبازی ، مهدی پیشینبان، ایوب بهرامی ، تقی حاتمی و چندتن از طلاب خواهر حوزه های علمیه سراسر کشور به فعالیت های تبلیغی پرداختند

این تیم بصورت چهره به چهره و با برگزاری نشست و حلقه های معرفتی برای اعضاءگروه ملی سلامت ایقان و عموم مردم در منازل و جمع های جوانان و دامداران و کشاورزان و همچنین برگزاری نماز جماعت فعالیت درخشانی در این اردو رقم زد،.

اردوی هشتم با استقبال حضرت آیت الله محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه در استان یزد توانست خدمات زیادی برای مردم محروم آن مناطق انجام دهد.

تیم های بهداشتی درحیطه های بهداشت عمومی بهداشت محیط فعالیت چشم گیری داشته و نسبت به آموزش و توصیه های فردی و جمعی گذاره های بهداشتی را انتقال دادند از جمله توجه به بحث بهداشت دهان و دندان که مردم مناطق عشایری و روستایی بشدت مشکل داشتند و در رنج بودند.

از میزبانی وهمکاری حجت الاسلام والمسلمین جعفری امام جمعه شهرستان خاتم و سرهنگ پاسدار باقری فرمانده سپاه ناحیه خاتم و دکتر سالاری رئیس شبکه بهداشت شهرستان خاتم و همراهی و هماهنگی های صورت گرفته توسط سرهنگ مهرجردی مسئول سازندگی سپاه ناحیه که تا اخرین لحظه درکنار اعضای گروه ملی سلامت ایقان همکاری داشتند نهایت تقدیر و تشکر را داریم.

از مردم فهیم و محروم روستاهای هدف جهادی گروه ملی سلامت که با صفای دل و لطافت سرشت و قلب های آکنده از مهر ومحبت و مهمان نوازی بسیار سپاسگذاریم، بلطف ایزدمنان مرحله دوم با توان بیشتر و امکانات بهتر و حمایت افزون مسئولین محترم بتوانیم گره گشایی مشکلات و خواسته های بحق انها باشیم.ان شاءالله

Check Also

ثبت نام اردوی جهادی۳۵ مجمع جهانی ایقان و مرحله دوم

اردوی جهادی اردوی جهادی۳۵ مجمع جهانی ایقان و مرحله دوم سه شهرستان هم مرز دو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *