اردوی چهارم : مناطق روستایی و کپری شهرستان فنوج و ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان

به گزارش مسئول گروه ملی سلامت ایقان روستاهای هدف اردوی چهارم درمناطق روستایی و کپری شهرستان فنوج و ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان مورخ ۱۴الی۲۰خرداد۱۳۹۷ ازجمله :

بمپور، دامن، محترم اباد، خیراباد، کوج گو وبرخی نقاط کپری پراکنده در لابلای کوه ها و روستاهای که تعداد خانوار کمتری داشتند و راه های خاکی و بسیار صعب العبور در گرمای شدید می توان اشاره کرد.

شهرستان فنوج و ایرانشهر

باتوجه به بعد مسافت و تصمیم آنی قرار بر شناسایی منطقه لحاظ شد و توزیع کمک های مردمی در اواسط ماه مبارک رمضان از اهداف این برنامه بود، با ورود به منطقه فعالیت در زمینه آداب اسلامی و سبک زندگی، آموزشی و ترویجی، بهداشتی و مامایی، پزشکی ، دامپزشکی ، عمرانی، دندانپزشکی از نیاز های فراوانی که با نگاه اولیه قابل مشاهده بود.

شهرستان فنوج و ایرانشهر

باحضور کادر شبکه بهداشت و درمان و اعضاء حرفه ای و پزشکان مجرب و فعال در عرصه بین الملل از جمله دکتر فاطمه فروزان وکارشناسان و همچنین تیم رسانه ای در راستای شناسایی هدف فعالیت جهادی و خدمات دهی و محرومیت زدائی انجام گرفت.

در این بازه زمانی چندین نشست و بازدید انجام گرفت و نسبت به مشکلات و نوع محرومیت این دو شهرستان مذاکراتی صورت گرفت، رئیس شبکه بهداشت ، اعضاءشورا شهر ، امام جمعه، مدیرعامل موسسه خیریه و… در روند شناسایی همکاری های داشتند.

شهرستان فنوج و ایرانشهر

این مناطق نیاز به گروه های که از امکانات و تجهیزات زیاد و پیشرفته برخوردار هستند داشت ، مذاکراتی با مسئولین بنیادها ، قرارگاه ها، گروه های جهادی انجام شد و اطلاعاتی در اختیار آنها قرار گرفت این مناطق هدف فعالیت قرار گرفت و کار میدانی رفته رفته آغاز گردید و همچنان کانون توجهات مجموعه ای جهادی و خدماتی می باشد.

شهرستان فنوج و ایرانشهر

مشکلات زیرساختی و خدماتی و رفاهی ، آموزشی و بهداشتی محسوس بود و افزون بر این مشکلات جمعیت زیاد مردم از اسناد هویتی برخوردار نبودند و دچار انزوا و معضلات زیادی شده بودند بر حجم محرومیت این مناطق افزود. به لطف ایزد منان مرحله دوم باتوان بیشتر و امکانات بهتر و حمایت مسئولین محترم بتوانیم گره گشای مشکلات باشیم وتوان اجابت خواسته های بحق انها بشویم.ان شاءالله

Check Also

ثبت نام اردوی جهادی۳۵ مجمع جهانی ایقان و مرحله دوم

اردوی جهادی اردوی جهادی۳۵ مجمع جهانی ایقان و مرحله دوم سه شهرستان هم مرز دو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *