اردوی چهارم : مناطق روستایی و کپری شهرستان فنوج و ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان

به گزارش مسئول گروه ملی سلامت ایقان روستاهای هدف اردوی چهارم درمناطق روستایی و کپری شهرستان فنوج و ایرانشهر استان سیستان و بلوچستان مورخ ۱۴الی۲۰خرداد۱۳۹۷ ازجمله :

بمپور، دامن، محترم اباد، خیراباد، کوج گو وبرخی نقاط کپری پراکنده در لابلای کوه ها و روستاهای که تعداد خانوار کمتری داشتند و راه های خاکی و بسیار صعب العبور در گرمای شدید می توان اشاره کرد.

شهرستان فنوج و ایرانشهر

باتوجه به بعد مسافت و تصمیم آنی قرار بر شناسایی منطقه لحاظ شد و توزیع کمک های مردمی در اواسط ماه مبارک رمضان از اهداف این برنامه بود، با ورود به منطقه فعالیت در زمینه آداب اسلامی و سبک زندگی، آموزشی و ترویجی، بهداشتی و مامایی، پزشکی ، دامپزشکی ، عمرانی، دندانپزشکی از نیاز های فراوانی که با نگاه اولیه قابل مشاهده بود.

شهرستان فنوج و ایرانشهر

باحضور کادر شبکه بهداشت و درمان و اعضاء حرفه ای و پزشکان مجرب و فعال در عرصه بین الملل از جمله دکتر فاطمه فروزان وکارشناسان و همچنین تیم رسانه ای در راستای شناسایی هدف فعالیت جهادی و خدمات دهی و محرومیت زدائی انجام گرفت.

در این بازه زمانی چندین نشست و بازدید انجام گرفت و نسبت به مشکلات و نوع محرومیت این دو شهرستان مذاکراتی صورت گرفت، رئیس شبکه بهداشت ، اعضاءشورا شهر ، امام جمعه، مدیرعامل موسسه خیریه و… در روند شناسایی همکاری های داشتند.

شهرستان فنوج و ایرانشهر

این مناطق نیاز به گروه های که از امکانات و تجهیزات زیاد و پیشرفته برخوردار هستند داشت ، مذاکراتی با مسئولین بنیادها ، قرارگاه ها، گروه های جهادی انجام شد و اطلاعاتی در اختیار آنها قرار گرفت این مناطق هدف فعالیت قرار گرفت و کار میدانی رفته رفته آغاز گردید و همچنان کانون توجهات مجموعه ای جهادی و خدماتی می باشد.

شهرستان فنوج و ایرانشهر

مشکلات زیرساختی و خدماتی و رفاهی ، آموزشی و بهداشتی محسوس بود و افزون بر این مشکلات جمعیت زیاد مردم از اسناد هویتی برخوردار نبودند و دچار انزوا و معضلات زیادی شده بودند بر حجم محرومیت این مناطق افزود. به لطف ایزد منان مرحله دوم باتوان بیشتر و امکانات بهتر و حمایت مسئولین محترم بتوانیم گره گشای مشکلات باشیم وتوان اجابت خواسته های بحق انها بشویم.ان شاءالله

Check Also

همکاری نرم افزاری مجمع جهانی ایقان با مدیریت اپلیکیشن مسجدی ها

همکاری نرم افزاری مجمع جهانی ایقان با مدیریت اپلیکیشن مسجدی ها با پوشش اخبار ۲۴.۰۰۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *