اردوی سوم : شول آباد شهرستان الیگودرز استان لرستان

به گزارش برادر مجاهد جناب آقای حاج مهدی طالبی دبیر اجرائی گروه ملی سلامت ایقان روستاهای هدف اردوی سوم در بخش شول آباد شهرستان الیگودرز استان لرستان ازجمله :

چالاشکوه، تونا، حاشیه شهر شول آباد، پیرامام وبرخی نقاط عشایری پراکنده در دامنه کوه و روستاهای که تعداد خانوار کمتری داشتند و راه های مال رو و بسیار صعب العبور می توان اشاره کرد.

فعالیت های در زمینه آداب اسلامی و سبک زندگی، آموزشی و ترویجی، بهداشتی و مامایی، پزشکی باحضور ۴۹ نفر از اعضاء حرفه ای و پزشکان مجرب و فعال در عرصه بین الملل از جمله دکتر فاطمه فروزان و دکتر ناهید داورپناه وکارشناسان ودانشجویان و همچنین تیم اجرائی در راستای خدمات دهی و محرومیت زدائی انجام گرفت.

در این بازه زمانی چهار روزه تعداد ۶۰۱ نفر مورد معاینه و تعداد ۲۸۳ نفر تجویز دارو شدند و تعداد ۱۸نفر به مراکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی ارجاع داده شدند وهمچنین ۸ نفر در لیست اورژانسی تیم پیگیری درمان گروه ملی سلامت ایقان قرار گرفت.

تیم های اداب اسلامی و سبک زندگی نیز باحضور روحانیون و مبلغین به فعالیت های تبلیغی پرداختند

این تیم بصورت چهره به چهره و با برگزاری نشست و حلقه های معرفتی برای اعضاءگروه ملی سلامت ایقان و عموم مردم در منازل و جمع های جوانان و دامداران و کشاورزان و همچنین برگزاری نماز جماعت فعالیت درخشانی در این اردو رقم زد.

تیم های بهداشتی درحیطه های بهداشت عمومی بهداشت محیط فعالیت چشم گیری داشته و نسبت به آموزش و توصیه های فردی و جمعی گذاره های بهداشتی را انتقال دادنداز جمله توجه به بحث بهداشت دهان و دندان که مردم بشدت مشکل داشتند و در رنج بودند.

از میزبانی وهمکاری جناب اقای عزیزی کیا بخشدارمحترم شول اباد و همچنین پاسدار ارزشمند جناب ستوان دوم کمالی فرمانده حوزه مقاومت عشایری شول اباد و مدیریت اموزش و پرورش بخش شول آباد بابت همراهی و هماهنگی های صورت گرفته نهایت تقدیر و تشکر را داریم. از مردم فهیم و محروم روستاهای هدف جهادی گروه ملی سلامت که با صفای دل و لطافت سرشت و قلب های آکنده از مهر ومحبت و مهمان نوازی بسیار سپاسگذاریم، بلطف ایزدمنان مرحله دوم با توان بیشتر و امکانات بهتر و حمایت افزون مسئولین محترم بتوانیم گره گشایی مشکلات و خواسته های بحق انها باشیم.ان شاءالله

Check Also

ثبت نام اردوی جهادی۳۵ مجمع جهانی ایقان و مرحله دوم

اردوی جهادی اردوی جهادی۳۵ مجمع جهانی ایقان و مرحله دوم سه شهرستان هم مرز دو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *