اردوی دوم: درمنطقه آرپناه، شهرستان لالی استان خوزستان

به گزارش برادرمجاهد جناب آقای هادی باباشاهی دبیرهماهنگی گروه ملی سلامت ایقان روستاهای هدف اردوی دوم درمنطقه آرپناه بخش حتی شهرستان لالی استان خوزستان مورخ ۱۴الی۲۰اردیبهشت۱۳۹۷ ازجمله :

آرپناه، فرج آباد، بناراندا، فاریاب مسجد، هفت تو ، سربی وبرخی نقاط عشایری پراکنده در دامنه کوه و روستاهای که تعداد خانوار کمتری داشتند و راه های مال رو و بسیار صعب العبور می توان اشاره کرد.

فعالیت های در زمینه آداب اسلامی و سبک زندگی، آموزشی و ترویجی، بهداشتی و مامایی، پزشکی باحضور ۳۶ نفر از اعضاء حرفه ای وکارشناسان ودانشجویان و همچنین تیم اجرائی در راستای خدمات دهی و محرومیت زدائی انجام گرفت.

در این بازه زمانی چهار روزه تعداد ۴۵۳ نفر مورد معاینه و تعداد ۱۸۷ نفر تجویز دارو شدند و تعداد ۲۷نفر به مراکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی ارجاع داده شدند وهمچنین ۱۱ نفر در لیست اورژانسی تیم پیگیری درمان گروه ملی سلامت ایقان قرار گرفت.

تیم های اداب اسلامی و سبک زندگی نیز باحضور روحانیون و مبلغین به فعالیت های تبلیغی پرداختند

این تیم بصورت چهره به چهره و با برگزاری نشست و حلقه های معرفتی برای اعضاءگروه ملی سلامت ایقان و عموم مردم در منازل و جمع های جوانان و دامداران و کشاورزان و همچنین برگزاری نماز جماعت فعالیت درخشانی در این اردو رقم زد.

حل و فصل دعاوی و نزاع فامیلی از مواردی بود که مورد استقبال مردم منطقه و مسئولین بخش و شهرستان قرار گرفت که در این خصوص اختلاف عمیق چند ساله زن و شوهری که سه مرحله اقدام به طلاق گرفتند توسط حجت الاسلام والمسلمین عبدالله جهانبازی به خوبی و زیبای هرچه تمام و با همکاری مردم روستا استقبال گرم شوهر انجام شد.

اردوی دوم جناب آقای رضا حیدری (نخبه ملی و فرهیخته وزارت بهداشت و درمان کشور و عضو بنیاد نخبگان) حضور داشتند و خدمات شایانی به هم وطنان ارائه دادند..

تیم های بهداشتی درحیطه های بهداشت عمومی بهداشت محیط فعالیت چشم گیری داشته و نسبت به آموزش و توصیه های فردی و جمعی گذاره های بهداشتی را انتقال دادند از جمله توجه به بحث بهداشت دهان و دندان که مردم بشدت مشکل داشتند و در رنج بودند.

از میزبانی وهمکاری حجت الاسلام سیداحمدی امام جمعه شهرستان لالی و سرگردپاسدار حسن محمودی فرمانده سپاه ناحیه و برادر پاسدار اقای خدری مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادان شهرستان لالی بابت همراهی و هماهنگی های صورت گرفته نهایت تقدیر و تشکر را داریم. از مردم فهیم و محروم روستاهای هدف جهادی گروه ملی سلامت که با صفای دل و لطافت سرشت و قلب های آکنده از مهر ومحبت و مهمان نوازی بسیار سپاسگذاریم، بلطف ایزدمنان مرحله دوم با توان بیشتر و امکانات بهتر و حمایت افزون مسئولین محترم بتوانیم گره گشایی مشکلات و خواسته های بحق انها باشیم.ان شاءالله

Check Also

ثبت نام اردوی جهادی۳۵ مجمع جهانی ایقان و مرحله دوم

اردوی جهادی اردوی جهادی۳۵ مجمع جهانی ایقان و مرحله دوم سه شهرستان هم مرز دو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *