هدف بهبود وضعیت بهداشت و درمان مناطق محروم است/برگزاری سومین اردوی جهادی پزشکی در سیستان و بلوچستان

فائزه حبیب اللهی دبیر اجرایی مجمع جهانی ایقان در گفتگو با خبرنگار قم فردا با اشاره به اینکه فعالیت این گروه از سال ۹۶ آغاز شده است، اظهار داشت: گروه جهادی ایقان در جهت فرهنگ سازی آداب اسلامی، بهبود وضعیت بهداشت ودرمان و توانمندسازی مردم مناطق محروم فعالیت می کند.

وی ادامه داد: این مجمع متشکل از ۵۷۰ عضو نخبه ملی و بین المللی از ۷کشور و ۲۷ استان ایران هستند که در بین این اعضا اساتید حوزه و دانشگاه، پزشک، کارشناس و دانشجو حضور دارد.

دبیراجرایی مجمع جهانی ایقان با اشاره به اینکه به مدت ۳۰ماه در۱۰ استان فعالیت کرده ایم، بیان داشت: در ۳۴استان کشور در زمینه های«آداب اسلامی وسبک زندگی، آموزشی وترویجی، فرهنگی وتبلیغی، بهداشتی ومامایی، پزشکی وپیراپزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، روانشناسی و روانپزشکی، عمرانی وسازندگی، تحقیقات ومطالعات » فعالیت کرده ایم.

وی اضافه کرد: در این مدت به ۱۴۵۶۷نفر درعرصه هفتگانه سلامت، در زمینه آموزشی و درمانی و در سه سطح عمومی، تخصصی و فوق تخصصی خدمات دهی شده است و ۴۴۸۶۹ دام بزرگ وسبک و طیور معاینه، تجویزدارو  و درمان شده اند.

حبیب اللهی ادامه داد: ۱۵۷بیمار به مراکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی انتقال و روند درمان آنها توسط پزشکان خیر و دلسوز بصورت رایگان انجام شده است.

وی بیان داشت: همچنین ۱۶۴ کارگاه آموزشی طی اعزام های جهادی در ۳۴شهرستان بصورت عمومی و تخصصی در سنین و عرصه های مختلف برگزار شده است.

دبیر اجرایی مجمع ایقان در ادامه خاطرنشان کرد: ۱۷۸۵ بسته حمایتی تغذیه، پوشاک،  لوازم التحریر، کتاب، اقلام بهداشتی به نیازمندان مناطق هدف جهادی اهداء شده است.

وی عنوان داشت: طلاب خانم و آقا در این گروه جهادی مسئولیت سطوح تبلیغی و فعالیت های خدماتی درزمینه ترویج مبانی اسلامی و ارزشهای انقلاب را برعهده دارند.

حبیب الهی با اشاره به اینکه این گروه جهادی در جشنواره ملی جهادگران بهمن۹۷ گروه برتر جهادی معرفی شد، گفت: بیشتر اعضای این گروه از نخبگان کشور هستند و تمام هزینه های اردو از طریق خود اعضا تامین می شود از همین رو نیازمند کمک خیرین هستیم.

وی در ادامه به اردوهای جهادی سیستان و بلوچستان اشاره کرد و ابراز داشت: در این منطقه دو مرحله اردوی جهادی برگزار شده است و در تدارک اردوی سوم هستیم.

دبیر اجرای گروه ایقان ادامه داد: در مرحله اول اقداماتی پزشکی به همراه ارائه بسته های غذایی از سوی خیرین به ارزش ۲۵ میلیون تومان انجام گرفت.

وی افزود: در مرحله اول مناطق دامن و بمپور شهرستان ایرانشهر، مناطق کواجگو و محترم آباد و خیراباد و بخش مرکزی شهرستان فنوج را مورد پوشش قرار دادیم.

حبیب اللهی در مرحله دوم که به همراه تیم های تخصصی و فوق تخصصی پزشکی انجام گرفت، گفت: در این مرحله طی سه روز ۴شهرستان هیرمند، هامون، نیمروز و زابل پوشش خدماتی در تمام سطوح انجام شد.

وی ادامه داد: در مرحله سوم که از ۲۷ بهمن ماه تا ۳ اسفند است منطقه هدف خود را بلوچستان یعنی شهرستان های ایران شهر، فنوج و نیکشهر که که طبق اطلاعات اولیه سیل آسیب های زیادی به این مناطق زده را انتخاب کرده ایم.

دبیر اجرای گروه ایقان بااشاره به اینکه در این مرحله ۵۲ نفر کارشناس و متخصص همراه خواهیم داشت، خاطرنشان کرد:  اغلب اعضا همراه از استان های تهران، قم، کرج، اصفهان، شهرکرد، اهواز، خرم آباد و تبریز هستند.

وی اضافه کرد: به دعوت مردم طبق شناخت قبلی راهی این منطقه می شویم و در زمینه بهداشتی و درمانی بصورت حرفه‌ای و تخصصی از جمله فعالیت های مورد نیاز مردم مانند مامایی، دندانپزشکی و دامپزشکی وارد و ارائه خدمت خواهیم کرد.

http://qomefarda.ir/16205

Check Also

سپهری: خدمات دندانپزشکی به مناطق محروم کشور نیازمند حمایت مالی است

مسئول تیم دندانپزشکی گروه ملی سلامت ایقان گفت: خدمات دندانپزشکی به مناطق محروم کشور نیازمند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *