قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
خانه / اخبار / روز ملی دامپزشک

روز ملی دامپزشک

آیین گرامیداشت روز ملی دامپزشکی با حضور وزیر بهداشت، مدیران ارشد جهاد کشاورزی، دامپزشکی و جمعی از نمایندگان مجلس در سالن خوشه وزارت جهاد کشاورزی آغاز به کار کرد.

گروه جهادی ایقان

رئیس سازمان دامپزشکی کشور اظهار کرد: 40 هزار نفر همکار دامپزشک در سازمان دامپزشکی کشور مشغول فعالیت هستند که مسئولیت‌های کم‌نظیری و بی‌نظیری در حوزه امنیت غذایی، تجارت بین‌المللی، اشتغال و اقتصاد ملی برعهده دارند که مسئولیت آنها با همکاری پای مسئولان نظام محقق می‌شود.

دکتر علیرضا رفیعی پور: با برنامه‌ریزی انجام شده در گام دوم انقلاب، در همه زمینه‌های بخش دام اعلام خودکفایی خواهیم کرد.

وی در تشریح چگونگی این اقدام گفت: با تکیه بر نیروی جوان، علم و دانش و واگذاری امور به مردم، این خودکفایی قابل دسترس است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه حوزه تجارت ایران در زمان تحریم‌ها نیز فعال است، گفت: در سال گذشته در اوج تحریم و  جنگ اقتصادی، کرسی دبیرکلی سازمان بهداشتی جهانی دام را تصاحب کردیم و کشورهای زیادی خواستار انجام پروتکل بهداشتی با ایران هستند که بخشی از آن هم انجام شده است و همچنین مقاصد صادراتی جدید ایجاد کردیم.

وی در ادامه به اقدامات انجام شده اشاره کرد و گفت: با اصلاح و ابلاغ دستورالعمل جدید، به دنبال قطع کامل وابستگی به انواع نهادها از جمله واکسن و دارو هستیم.

رفیعی‌پور همچنین گفت: حتی تلاش ما این است که از هرگونه وابستگی به تکنولوژی و دانش نیز بی‌نیاز باشیم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در ادامه با بیان اینکه سال گذشته از بحران‌های سیل، زلزله، بیماری آنفلوانزا و تب برفکی و نداشتن واکسن عبور کردیم، گفت: با افتخار اعلام می‌کنم که در سال 98 جلوتر از همه بحران‌ها هستیم و مفهوم آن این است که بحران‌ها نمی‌تواند برای بخش دامی کشور هزینه‌ ایجاد کند.

رفیعی پور اظهار داشت: ما تضمین کننده اهداف حاکمیتی خود هستیم اما باید توجه داشت که دامپزشکی را نمی‌توان از قوه مقننه، وزارت بهداشت، محیط زیست و سایر نهادها جدا کرد.

تمام دستگاهای مختلف از خدمات دامپزشکی متنفع می‌شوند و از این دستگاه‌ها می‌خواهیم همکاریهایی که این سازمان با آنها دارند را منعکس کنند تا مردم نیز شناخت بهتری از فعالیت حوزه دامپزشکی

مطلب پیشنهادی

پیاده روی 7ساعته ایقانی ها/ آموزش و درمان اهالی محروم زاگرس نشین…

پیاده روی 7ساعته ایقانی ها/ آموزش و درمان اهالی محروم زاگرس نشین… اردوی جهادی بیست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *