روز ملی دامپزشک

آیین گرامیداشت روز ملی دامپزشکی با حضور وزیر بهداشت، مدیران ارشد جهاد کشاورزی، دامپزشکی و جمعی از نمایندگان مجلس در سالن خوشه وزارت جهاد کشاورزی آغاز به کار کرد.

گروه جهادی ایقان

رئیس سازمان دامپزشکی کشور اظهار کرد: ۴۰ هزار نفر همکار دامپزشک در سازمان دامپزشکی کشور مشغول فعالیت هستند که مسئولیت‌های کم‌نظیری و بی‌نظیری در حوزه امنیت غذایی، تجارت بین‌المللی، اشتغال و اقتصاد ملی برعهده دارند که مسئولیت آنها با همکاری پای مسئولان نظام محقق می‌شود.

دکتر علیرضا رفیعی پور: با برنامه‌ریزی انجام شده در گام دوم انقلاب، در همه زمینه‌های بخش دام اعلام خودکفایی خواهیم کرد.

وی در تشریح چگونگی این اقدام گفت: با تکیه بر نیروی جوان، علم و دانش و واگذاری امور به مردم، این خودکفایی قابل دسترس است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه حوزه تجارت ایران در زمان تحریم‌ها نیز فعال است، گفت: در سال گذشته در اوج تحریم و  جنگ اقتصادی، کرسی دبیرکلی سازمان بهداشتی جهانی دام را تصاحب کردیم و کشورهای زیادی خواستار انجام پروتکل بهداشتی با ایران هستند که بخشی از آن هم انجام شده است و همچنین مقاصد صادراتی جدید ایجاد کردیم.

وی در ادامه به اقدامات انجام شده اشاره کرد و گفت: با اصلاح و ابلاغ دستورالعمل جدید، به دنبال قطع کامل وابستگی به انواع نهادها از جمله واکسن و دارو هستیم.

رفیعی‌پور همچنین گفت: حتی تلاش ما این است که از هرگونه وابستگی به تکنولوژی و دانش نیز بی‌نیاز باشیم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور در ادامه با بیان اینکه سال گذشته از بحران‌های سیل، زلزله، بیماری آنفلوانزا و تب برفکی و نداشتن واکسن عبور کردیم، گفت: با افتخار اعلام می‌کنم که در سال ۹۸ جلوتر از همه بحران‌ها هستیم و مفهوم آن این است که بحران‌ها نمی‌تواند برای بخش دامی کشور هزینه‌ ایجاد کند.

رفیعی پور اظهار داشت: ما تضمین کننده اهداف حاکمیتی خود هستیم اما باید توجه داشت که دامپزشکی را نمی‌توان از قوه مقننه، وزارت بهداشت، محیط زیست و سایر نهادها جدا کرد.

تمام دستگاهای مختلف از خدمات دامپزشکی متنفع می‌شوند و از این دستگاه‌ها می‌خواهیم همکاریهایی که این سازمان با آنها دارند را منعکس کنند تا مردم نیز شناخت بهتری از فعالیت حوزه دامپزشکی

Check Also

ثبت نام اردوی جهادی۳۵ مجمع جهانی ایقان و مرحله دوم

اردوی جهادی اردوی جهادی۳۵ مجمع جهانی ایقان و مرحله دوم سه شهرستان هم مرز دو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *