اردوی شانزدهم و مرحله دوم در مناطق روستای و سیل زده بخش شاهیوند و ویسیان شهرستان چگنی و بخش شول آباد الیگودرز استان لرستان

به گزارش برادر مجاهد جناب آقای حمیدرضا رجبی دبیر اجرائی گروه ملی سلامت ایقان فعالیت جهادی اردوی شانزدهم و مرحله دوم در مناطق روستای و سیل زده بخش شاهیوند و ویسیان شهرستان چگنی و بخش شول آباد الیگودرز استان لرستان مورخ ۰۵الی۱۰شهریور۱۳۹۸ برگزار شد.

تمام نقاط روستای وعشایری در ابعاد جغرافیایی تحت پوشش قرار گرفت حتی برخی روستاهای که تعداد خانوار زیاد و بعضی ها کمتر  داشتند و نقاط پراکنده عشایری زیادی می توان اشاره کرد راه های طولانی و خاکی و صعب العبور و پیاده روی و همچنین نقاط به شدت ناهموار فعالیت انجام شد.

فعالیت های در زمینه آداب اسلامی وسبک زندگی، آموزشی وترویجی، بهداشتی ومامایی، پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، روانشناسی در سطح عمومی و تخصصی و فوق تخصصی باحضور ۶۴نفر از اعضاء حرفه ای و مجرب و فعال حیطه محرومیت زدایی کشور و عرصه بین الملل ازجمله حجت الاسلام والمسلمین عبدالله جهانبازی و استاد دکتر فرود بهرامی متخصص روانشناسی و استاد دکتر زینب توکل هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و استاد دکتر عطاءالله اسماعیلی راد جراح دندان پزشک وفارغ التحصیل دانشگاه آمریکا ، دکتر محمدرضا باقری از پزشکان مجرب پزشکی قانونی استان تهران و سرکار خانم سحر نعمتی کارشناس ارشد شنوائی سنجی و فعال محرومیت زدایی استان خوزستان و لرستان روند درمانی خوبی با آمار زیاد درمان در فعالیت جهادی داشتند.

در این بازه زمانی پنج روزه تعداد ۸۴۸نفر مورد معاینه و تعداد ۳۹۴ نفر تجویز دارو شدند و تعداد ۹۰ نفر به مراکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی ارجاع داده شدند وهمچنین ۱۷نفر در لیست اورژانسی تیم پیگیری درمان گروه ملی سلامت ایقان قرار گرفت.

تیم های آداب اسلامی و سبک زندگی نیز باحضور چندتن از طلاب خواهر حوزه های علمیه سراسر کشور از جمله سرکار خانم الهه پاکزاد و الهه احمدی به فعالیت های تبلیغی پرداختند و اجرای برنامه های عموی و چهره به چهره داشتند و بسته های تبرکی و حمایتی و کتاب نیز توزیع شد

تیم فرهنگی و تبلیغی و آداب اسلامی و سبک زندگی بصورت چهره به چهره و با برگزاری نشست و حلقه های معرفتی برای اعضاءگروه ملی سلامت ایقان و عموم مردم در منازل و جمع های جوانان و دامداران و کشاورزان و همچنین برگزاری نماز جماعت فعالیت درخشانی در این اردو رقم زد.

در اردوی شانزدهم تیم های بهداشتی درحیطه های بهداشت عمومی بهداشت محیط فعالیت چشم گیری داشته و نسبت به آموزش و توصیه های فردی وجمعی گذاره های بهداشتی را انتقال دادند ازجمله توجه به بحث بهداشت دهان و دندان که مردم مناطق عشایری و روستایی بشدت مشکل داشتند و در رنج بودند.

از فعالیت های برجسته این اردو که باحضور دکتر زینب توکل متخصص مامایی و استاد دانشگاه علوم پزشکی و خانم نسرین حیدری سرتیم های مامایی وتعدادی از کارشناسان ودانشجویان مامایی میتوان نام برد که برگزاری کارگاه آموزشی و معاینات فردی فعالیت جهادی در این مناطق داشتند.

از میزبان اردوی شانزدهم جناب آقای کشوری مسئول بسیج سازندگی سپاه چگنی و مسئول خان بهداشت روستای پیرامام بخش شول آباد شهرستان الیگودرز و همچنین همکاری جناب سرهنگ پاسدار برامکی فرمانده سپاه الیگودرزکمال سپاسگزاری داریم.

جشن تولد ایقان و رونمایی از لوگوی جدید از جمله برنامه های بود که در اردوی شانزدهم برگزار شد.

از مردم فهیم و محروم روستاهای هدف جهادی گروه ملی سلامت که با صفای دل و لطافت سرشت و قلب های آکنده از مهر ومحبت و مهمان نوازی بسیار سپاسگذاریم، بلطف ایزدمنان مرحله دوم با توان بیشتر و امکانات بهتر و حمایت افزون مسئولین محترم بتوانیم گره گشایی مشکلات و خواسته های بحق انها باشیم.ان شاءالله

Check Also

اردوی سی و چهارم و مرحله اول در مناطق روستای و عشایری زلزله زده بخش بازفت شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال بختیاری

به گزارش برادر مجاهد حجهالاسلام والمسلمین عبدالله جهانبازی دبیراجرایی مجمع جهانی ایقان فعالیت جهادی اردوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *