جهادگران در خط مقدم خدمت رسانی به محرومان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ مسوول گروه ملی سلامت ایقان گفت: این گروه با مجوز از نهادهای رسمی، بدون هیچ حامی دولتی ، نهادی و سازمانی  در مناطق محروم ۷ استان کشور فعالیت جهادی و سازندگی داشته اند.

قباد رحیم‌پور، گروه جهادی ایقان را از بین ۱۱ هزار گروه جهادی در کشور گروه برتر جهادی کشور معرفی کرد و افزود: طلاب حوزه علمیه ، پزشکان متخصص و فوق تخصص ، عمومی، دامپزشکان ،روانشناسان ، کارشناسان ودانشجویان علوم پزشکی ایران و هفت کشورجهان از اعضای این گروه جهادی هستند.

وی عرصه‌های فعالیتی گروه جهادی ایقان را شامل پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، روانشناسی، بهداشتی و مامایی، فرهنگی و تبلیغی، آداب اسلامی و سبک زندگی برشمرد وگفت:

رحیم‌پور در خصوص سیزدهمین دوره اردوی جهادی گروه ملی سلامت ایقان در شهرستان چادگان گفت  گفت: در این اردو فعالیت ها به‌صورت عمومی و آموزشی و غربالگری و همچنین ارجاع و تجویز دارو بوده است که در آن بیش از ۱۲۰ نفر از اعضاء توسط پنج تیم پزشکی شامل پزشکان بدون مرز و فعال در عرصه بین‌الملل ازجمله کشورهای حوزه بالکان، شبه‌قاره، محور مقاومت غربالگری و درمان شدند.

مسئول گروه ملی سلامت ایقان افزود: گروه های جهادی  خانه به خانه در روستاها و چادر به چادر در عشایر به رفع مشکلات و درمان بیماران پرداختند.

گروه ملی سلامت ایقان ۷۰۰ عضو از ایران و ۷ کشور جهان دارد.

http://www.iribnews.ir/00APaR

Check Also

پزشکی ایقان

اعزام ۱۶ تیم پزشکی به مناطق محروم بویراحمد

۱۶ تیم پزشکی به همت گروه جهادی سلامت ایقان به مناطق محروم شهرستان بویراحمد اعزام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *