اردوی چهاردهم در شهرستان چاراویماق استان آذربایجان شرقی

به گزارش برادر مجاهد جناب آقای حمیدرضا رجبی دبیر اجرائی گروه ملی سلامت ایقان فعالیت جهادی در مناطق هدف اردوی چهاردهم در شهرستان چاراویماق استان آذربایجان شرقی مورخ ۱۵الی۲۰مرداد۱۳۹۸ برگزار شد.

اردوی چهاردهم مصادف با دهه ولایت خجسته ایام عید قربان و عید غدیرخم

تمام نقاط روستای وعشایری شهرستان در ابعاد جغرافیایی تحت پوشش قرار گرفت حتی برخی روستاهای که تعداد خانوار زیاد و بعضی ها کمتر  داشتند و نقاط پراکنده عشایری زیادی می توان اشاره کرد راه های طولانی و خاکی و صعب العبور و پیاده روی و همچنین نقاط به شدت ناهموار فعالیت انجام شد.

فعالیت های در زمینه آداب اسلامی وسبک زندگی، آموزشی وترویجی، بهداشتی ومامایی، پزشکی، دندانپزشکی، دامپزشکی، روانشناسی در سطح عمومی و تخصصی و فوق تخصصی باحضور ۷۵نفر از اعضاء حرفه ای و پزشکان مجرب و فعال حیطه محرومیت زدایی کشور و عرصه بین الملل ازجمله استاد دکتر فرود بهرامی متخصص روانشناسی و استاد دکتر محمدرضا اصلانی هیات علمی دانشگاه شهرکرد فارغ التحصیل دانشگاه استرالیا و استاد دکتر عطاءالله اسماعیلی راد جراح دندان پزشک وفارغ التحصیل دانشگاه آمریکا تیم توانمند پزشکی با حضور خانم دکتر هاجر مالکی ثانی و دکتر حامد مددی دکتر محمدرضا باقری وانانی دکتر فائزه هنرمند و  دکتر فاطمه اسماعیلی ، روند درمانی خوبی با آمار زیاد درمان در فعالیت جهادی داشتند. و تیم روانشناسی کودک خانم نسیبه رضایی فعالیت های خوبی به یادگار ماند.

 سرتیم دامپزشکی جناب آقای دکتر آرش رسولی و دکتر مسعود خاکزادیه رزیدنت دامپزشکی و دکتر ائلیا فضائلی بهمراه چندتن از کارشناسان و دانشجویان دامپزشکی و علوم دام متناسب با ظرفیت دامداری و دامپروری این مناطق کارآمد بوده و در زمینه آموزش و توجیه دامداران موثر واقعه شد در مجموع کارشناسان و دانشجویان و همچنین تیم اجرائی در راستای خدمات دهی در زمینه بهداشت و درمان انسان و دام عملکرد مناسبی انجام گرفت.

در این بازه زمانی پنج روزه تعداد ۷۵۱نفر مورد معاینه و تعداد ۳۵۴ نفر تجویز دارو شدند و تعداد ۱۰۶ نفر به مراکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی ارجاع داده شدند وهمچنین ۱۷نفر در لیست اورژانسی تیم پیگیری درمان گروه ملی سلامت ایقان قرار گرفت.

تیم های آداب اسلامی و سبک زندگی نیز باحضور حجج الاسلام والمسلمین عبدالله جهانبازی وعیسی احمدی و مهدی پیشنیان و تقی حاتمی و چندتن از طلاب خواهر حوزه های علمیه سراسر کشور از جمله سرکار خانمآرزو اسلامی و الهه احمدی و فرزانه محقق به فعالیت های تبلیغی پرداختند و متناسب با ایام دهه ولایت اجرای برنام عموی داشته و بسته های تبرکی نیز توزیع شد

تیم فرهنگی و تبلیغی و آداب اسلامی و سبک زندگی بصورت چهره به چهره و با برگزاری نشست و حلقه های معرفتی برای اعضاءگروه ملی سلامت ایقان و عموم مردم در منازل و جمع های جوانان و دامداران و کشاورزان و همچنین برگزاری نماز جماعت فعالیت درخشانی در این اردو رقم زد،.

در اردوی چهاردهم تیم های بهداشتی درحیطه های بهداشت عمومی بهداشت محیط فعالیت چشم گیری داشته و نسبت به آموزش و توصیه های فردی وجمعی گذاره های بهداشتی را انتقال دادند ازجمله توجه به بحث بهداشت دهان و دندان که مردم مناطق عشایری و روستایی بشدت مشکل داشتند و در رنج بودند.

از فعالیت های برجسته این اردو که باحضور دکتر زینب توکل متخصص مامایی و استاد دانشگاه علوم پزشکی و خانم پریسا توانگر و خانم سحر تقوی سرتیم های مامایی وتعدادی از کارشناسان ودانشجویان مامایی میتوان نام برد که برگزاری کارگاه آموزشی و معاینات فردی فعالیت جهادی در این مناطق داشتند.

اولین دوره آموزشی هلال احمر به استادی جناب آقای مهری کارشناس هلال احمر استان اذربایجان شرقی و حضور اعضاء جهادی برگزار شد و مباحث تئوری و عملی بصورت فشرده در مدت زمان اردوی جهادی اجرایی شد

از میزبان اردوی چهاردهم مهندس مهدی جعفری مسئول گروه جهادی شهید عبدالله والی بسیج دانشگاه تبریز و دکتر حسینجانی بخشدار شادیان و همچنین مهندس نوروزی رئیس شبکه بهداشت شهرستان و دکتر بابازاده رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کمال سپاسگزاری داریم.

از مردم فهیم و محروم روستاهای هدف جهادی گروه ملی سلامت که با صفای دل و لطافت سرشت و قلب های آکنده از مهر ومحبت و مهمان نوازی بسیار سپاسگذاریم، بلطف ایزدمنان مرحله دوم با توان بیشتر و امکانات بهتر و حمایت افزون مسئولین محترم بتوانیم گره گشایی مشکلات و خواسته های بحق انها باشیم.ان شاءالله

Check Also

اردوی سی و چهارم و مرحله اول در مناطق روستای و عشایری زلزله زده بخش بازفت شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال بختیاری

به گزارش برادر مجاهد حجهالاسلام والمسلمین عبدالله جهانبازی دبیراجرایی مجمع جهانی ایقان فعالیت جهادی اردوی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *